RODO - klauzula informacyjna.
Programy i zagadnienia roczne do realizacji.
Teatr przedszkolaka - program zajęć teatralnych.
Play and learn - baw się i ucz.
Bądź Zuch i Chwat, poznawaj z Łodziakiem świat.
Ekolaki w lesie przebywają.
Metoda globalnego czytania wg G. Domana w gr. dzieci 3-letnich.
Program nauczania języka angielskiego dla dzieci 3 - 6 letnich.
Kodowanie na dywanie.
Ekolaki o środowisko dbają i czystym powietrzem oddychają.
Współpraca z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.
Teatrzyki organizowane przy współudziale Rady Rodziców (kalendarz).
Twórczość własna naszych przedszkolaków.
Ogłoszenia bieżące.
Szwedzki stół.

Zabytki i szlaki turystyczne Lasu Łagiewnickiego.

W poniedziałek, 9 marca, dzieci z grupy Zajączków i Wiewiórek wybrały się po raz kolejny do Lasu Łagiewnickiego, w ramach realizacji projektu ,,Ekolaki w lesie przebywają". Tym razem jednak, przedszkolaki odwiedziły zabytki znajdujące się na terenie lasu oraz poznały szlaki turystyczne i ich oznaczenia w lesie. Wycieczkę dzieci zaczęły od zwiedzania Kapliczek, które są najstarszymi, zachowanymi zabytkami drewnianymi na terenie naszego miasta. Dzieci dowiedziały się, że Kapliczka Św. Antoniego zbudowana została prawie 350 lat temu oraz, że była miejscem pielgrzymek, gdzie ludzie przychodzili się modlić, obecnie natomiast jest miejscem spacerów. W środku Kapliczki znajduje się źródełko, którego woda uważana jest przez wielu ludzi, za posiadającą cudowną moc. Natomiast Kapliczka pod wezwaniem Św. Rocha i Św. Sebastiana, mimo swoich małych rozmiarów posiada w środku balkon, na którym występował kiedyś chór. Kolejnym punktem wycieczki był spacer wzdłuż rzeki Brzozy i poznanie różnych szlaków turystycznych oraz ich oznaczenia w lesie. Gdy zbliżaliśmy się już do ostatniego punktu wycieczki, przechodząc nieopodal szlaku konnego naszym oczom ukazało się to cudowne zwierzę. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie z bliska Sanktuarium Św. Antoniego, który jest Klasztorem Ojców Franciszkanów. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i już nie możemy doczekać się kolejnej. Mamy nadzieję, że nastąpi to niebawem.

Karolina Janowska, Dagmara Rogóż

Ewa Godala, Katarzyna Twardowska